Czy warto wykonywać sesję narzeczeńską?

Zaręczyny to niezwykły moment w życiu, dlatego też warto z tej okazji zdecydować się na wyjątkową pamiątkę, która będzie przypominać chwile z tego okresu.

Wykonanie zdjęć w okresie narzeczeństwa nie jest tak pospolitą sprawą, jak tradycyjna sesja zdjęciowa ślubna. Ale jest zdecydowanie tematem, który warto sobie przybliżyć.

Przygotowania do ślubu nierzadko spędzają sen z powiek, podobnie jak wszystkie formalności. Sesja narzeczeńska to idealny sposób na odstresowanie się i poświęcenie sobie uwagi. Jak się przed nią przygotować?

Wyjątkowa pamiątka przed ślubem

Narzeczeństwem jest się raz w życiu! To jedyny taki moment przed założeniem rodziny. Super jest mieć fotografie, które będzie można oglądać przez resztę życia. Narzeczeństwo jest etapem związku, które może być elementem rodzinnego archiwum. Zdjęcia ukażą głębię relacji i opowiedzą historię znajomości.

Sesja na ogół kojarzy się ze zdjęciami w strojach ślubnych, tymczasem od kilku lat coraz bardziej popularne są zdjęcia, które robi się około roku przed ślubem. Fotograf, który zrobi taką sesję, nie będzie anonimowym gościem na ślubie i nie trzeba będzie się absolutnie jego obecnością będzie stresować.

Czas dla pary

Dzięki sesji fotograficznej Ty i Twój partner zyskujecie możliwość poznania się na nowo.

Zdjęcia to doskonała okazja do tego, by na spokojnie wrócić do początków znajomości, odkryć na nowo coś, co mogło zostać zapomniane. Po takiej sesji zdjęciowej można się do siebie jeszcze bardziej zbliżyć.

Najważniejsza jest możliwość pobycia ze sobą. Planowanie ślubu i wesela może być stresujące i zajmować większość wolnego czasu. Sesja narzeczeńska będzie więc świetną okazją do spędzenia ze sobą czasu tu i teraz, skupienia się na sobie, wyciszenia. To właśnie z tego powodu jest tak wyjątkowym wydarzeniem.

Element a zarazem uzupełnienie ślubu

Wyjątkowe i piękne zdjęcia ogląda się z zachwytem. Tym bardziej po pewnym czasie. Przedsmak sesji zaręczynowej może wzbudzić apetyt na uwiecznienie ceremonii ślubnej.

Sesja może przyczynić się do większej ekscytacji przed ślubem, ponieważ buduje napięcie. Każdy z nas chciałby, żeby wyjątkowe chwile nigdy się nie kończyły, a dzięki sesji narzeczeńskiej ten wyjątkowy czas trwa dłużej, bo zaczyna się już kilka miesięcy przed ślubem.

Element dekoracji i prezent

Sesja narzeczeńska jest wszechstronnym udokumentowaniem, które może przydać się w wielu sytuacjach. i to nie tylko jako zaznajomienie się z obiektywem czy możliwość przetestowania makijażu próbnego przed ślubem.

Zastanawiasz się, jaki prezent sprawdzić w podziękowaniu dla rodziców, który można wręczyć podczas wesela? Co powiesz na album z sesji narzeczeńskiej? Nic nie sprawi rodzicom większej radości niż piękne zdjęcia, na których widać miłość, radość i szczęście z bycia razem.

Zdjęcia zaręczynowe nadają się idealnie do użycia jako element graficzny zdobiący tablicę z rozmieszczeniem gości weselnych, dekoracja na stołach, przy wejściu na salę weselną czy przy fotobudce. Można je także wykorzystać podczas projektowania zaproszeń ślubnych. W ten sposób wysyłane kartki będą bardziej osobiste – co na pewno docenią znajomi i rodzina.

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska jako element reportażu ślubnego

Jeśli planujesz kolekcjonować pamiątki z etapów rozwijającego się związku, to wspaniały pomysł, by zacząć od sesji zaręczynowej w ramach reportażu ślubnego w Warszawie, a potem poszerzyć ją o sesję ślubną. Sesja narzeczeńska to dodatkowy koszt, ale na pewno wart swojej ceny, szczególnie jeśli zamawia się ją w pakiecie z fotografiami ślubnymi i późniejszą sesją w plenerze.

Współpraca z jednym fotografem pozwoli uzyskać Ci zamierzony cel i być pewnym cudownych zdjęć w Twoim klimacie. To będzie dobra okazja do kontynuacji przeżywania chwil razem, dopasowując do siebie poszczególne elementy sesji.

Nie ma nic lepszego, jak zaufany fotograf, który potrafi odzwierciedlić Twoje ważne momenty w życiu na fotografiach, że zapiera dech w piersiach! Niech zaręczyny, a później Twój ślub będą pięknymi momentami, które będziesz mógł podziwiać w rodzinnym archiwum!