Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Wesele to wyjątkowe wydarzenie – przede wszystkim dla bohaterów tego przyjęcia, czyli Pani Młodej i Pana Młodego, ale również wszystkich gości. To impreza, na której łączą się dwie rodziny i przyjaciele, aby celebrować zaślubiny. Wesele niesie ze sobą niestety sporo stresu. W końcu chyba każda Młoda Para chce dobrze zapamiętać ten dzień, a dodatkowo zależy jej, żeby wszyscy goście byli zadowoleni. Jak uniknąć niepotrzebnych nerwów? Sposób jest jeden – dobrze zaplanować i zorganizować całe wydarzenie.

Dlaczego wybór odpowiedniej sali weselnej jest tak ważne?

Wybranie daty ślubu to pierwsza rzecz, do której się przystępuje. Jednym zależy na pogodzie, innym na tym, aby w nazwie miesiąca pojawiała się litera „r”, a jeszcze inni będą chcieli wybrać najszybszy możliwy termin. Po określeniu daty tego wielkiego wydarzenia, należy zacząć się rozglądać za idealną salą weselną. Wydawać by się mogło, że wystarczy ładna sala, która pomieści wszystkich gości. Jest to prawda, ale podczas wyboru miejsca wesela trzeba zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych rzeczy.

Sala weselna powinna być położona w dość dobrej lokalizacji. Jeżeli Młoda Para pochodzi z tej samej miejscowości, to problem nie jest tak duży. Wtedy zwykle jest niewiele dojeżdżających gości. Jeśli jednak przyszli małżonkowie pochodzą z różnych miejsc lub po prostu zamarzyło im się zorganizowanie wesela w konkretnym miejscu, wtedy trzeba dobrze wszystko przemyśleć. Po pierwsze sala weselna nie powinna być położona zbyt daleko od kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Po drugie należy zaplanować, co zrobić z gośćmi, którzy przyjechali z daleka. Możliwości są dwie – albo przenocować przyjezdnych u lokalnej rodziny, co ogranicza koszty, ale może być uciążliwe dla jednych i drugich, albo wybrać salę weselną, która oferuje miejsca noclegowe. 

wybór sali na wesele w Wielkopolsce

Co jest ważne w wyborze sali weselnej?

Wybierając salę weselną, koniecznie trzeba zorientować się, czy pomieści wszystkich planowanych gości – zarówno na samej sali, jak i na parkingu. Rozmawiając z kierownikiem sali, warto od razu zapytać o planowane ustawienie stołów i sprawdzić, czy parkiet do tańca będzie odpowiedniej wielkości. Jeżeli wśród zaproszonych jest osoba z niepełnosprawnością, koniecznie trzeba upewnić się, czy są dla niej udogodnienia. Kolejną bardzo ważną kwestią jest menu. Nikt nie chce, aby goście byli głodni. Warto zapoznać się z proponowanymi daniami. Jeśli wiadomo, że niektórzy goście są na diecie roślinnej, warto zapytać, czy jest możliwość przygotowania dla nich bezmięsnych dań.

Nie da się ukryć, że często wszystkie te kwestie nie są ważne, a liczy się po prostu pierwsze wrażenie, jakie robi sala. Zachwyt przyszłych małżonków jest równie istotny. Sala powinna wpasowywać się w ich estetykę i sprawiać, że będą czuć się w niej pewnie i bezpiecznie. Ostateczną sprawą jest budżet – wybór sali weselnej zależy głównie od niego. Nie ma sensu go niepotrzebnie nadszarpywać.

Sala na wesele w Wielkopolsce – gdzie taką znaleźć?

Jeżeli są Państwo szukacie odpowiedniej sali weselnej w Wielkopolsce to polecamy zapoznać się z ofertą przygotowaną przez restaurację Biały Fortepian, która znajduje się w Kole. To miejsce idealnie przygotowane na zabawę weselną. Istnieje też możliwość zarezerwowania noclegu dla gości. Pracownicy Białego Fortepianu działają według ściśle ustalonego planu, więc przyszła Młoda Para może być spokojna, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i obędzie się bez przykrych niespodzianek. Wesele to wyjątkowe wydarzenie, więc warto oddać jego organizację w ręce doświadczonych osób.