Dlaczego powinnaś umówić się na próbną fryzurę i makijaż ślubny?

Dzień ślubu, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w życiu. Każda przyszła panna młoda chce wyglądać w jego tracie jak najpiękniej. Nic dziwnego, większość gości patrzy wtedy wyłącznie na nią, dokładnie przyglądając się wybranej kreacji, fryzurze, dodatkom, a nawet makijażowi.

Aby wszystkie powyższe elementy były jednak ze sobą odpowiednio zgrane i w efektowny sposób podkreślały naszą urodę, czas przygotowań do ślubu powinien obejmować również wizytę w salonie piękności, gdzie specjalistka wykona nam próbną fryzurę i makijaż ślubny.

Dlaczego próbna fryzura i makijaż są tak ważne?

Umówienie się na próbną fryzurę i makijaż ślubny pozwoli na spokojnie i bez nerwów ocenić, które upięcie i kolorystyka jest nam najbliższa. Sytuacja, kiedy w salonie piękności zjawiamy się dopiero w trakcie dnia ślubu stwarza ryzyko, iż wymyślona na szybko fryzura zupełnie nam się nie spodoba. Nie trzeba tłumaczyć, jakie będą dalsze konsekwencje takiego wyboru. Zupełna dezorientacja, mijające w zastraszającym tempie godziny, płacz i panika. Podobnie jest w przypadku makijażu. Wykonany w sposób standardowy lub bez przeanalizowania naszego typu urody, zamiast upiększyć może wręcz przeciwnie – postarzyć lub uwidocznić to, co powinno być zakamuflowane. Zamiast być piękniejszą niż na co dzień, może okazać się, że staniemy się niestety gorszą wersją siebie.
Wobec powyższych, wydaje się, że decyzja panny młodej o wykonaniu próbnej fryzury i makijażu jest jak najbardziej uzasadniona. Wiedząc, jak będziemy wyglądać, gdy nadejdzie wielki dzień odchodzi nam dużo stresów, które w okresie przedślubnym zadziwiająco się mnożą. A świadomość, że dobrany makijaż i fryzura idealnie do nas pasują wprowadzi w ten czas trochę spokoju. Z całą pewnością warto się na takie wizyty umówić, a co więcej – do tematu podejść jak najbardziej poważnie, czyniąc odpowiednie przygotowania. A co dokładnie do nich zaliczyć?

makijaż

O czym należy pamiętać przed próbną fryzurą i makijażem?

Przed próbnym makijażem i fryzurą ślubną z całą pewnością warto zadbać o stan skóry. Na odpowiednio nawilżonej i oczyszczonej twarzy, makijaż prezentuje się znacznie lepiej. Nie powstają wtedy nieestetyczne smugi, naskórek się nie łuszczy, a nałożone kosmetyki są trwalsze. To samo dotyczy oczywiście włosów. Na zadbanych i zdrowych każda fryzura wygląda przecież o wiele lepiej, niż przesuszonych i połamanych. Błyszczące, lejące pasma potrafią ponadto dodać wiele wdzięku i kobiecości. Udając się do salonu piękności warto również wziąć ze sobą zdjęcie naszej kreacji, a także wszystkie dodatki, które w tym dniu mają nam towarzyszyć. Zwłaszcza te, które chcemy wpiąć we włosy. Zwracając uwagę na ich rozłożenie stylistka przemyśli bowiem kwestię rodzaju fryzury przyszłej panny młodej.
O całą resztę martwić się już nie musimy, o ile rzecz jasna trafimy w odpowiednie ręce. Tylko wykwalifikowana wizażystka zajmie się bowiem dostosowaniem upięcia, kolorystyki i intensywności makijażu do naszego typu urody.