Dlaczego warto wynająć DJ-a na wesele?

Każda para młoda pragnie aby ich wesele było wyjątkowe i na długo zapadło w pamięć gościom. Dobór odpowiedniej muzyki jest bardzo ważnym elementem, który może wpłynąć na atmosferę panującą na przyjęciu. Obecnie coraz więcej par decyduje się na wynajęcie DJ-a – nic dziwnego, taki wybór niesie ze sobą wiele korzyści.

Wszystkie piosenki na zamówienie

Dużą zaletą wynajmowania DJ-a na czas swojego wesela jest fakt, że w odróżnieniu od zespołu może on zapodać niemal każdą piosenkę, a jego repertuar nie jest ograniczony. Już na etapie planowania podczas rozmowy z DJ-em możemy umówić się jakie utwory chcemy aby były puszczane podczas wesela, a ten przygotuje je specjalnie dla nas. Podczas wesela gdy któryś z gości poprosi DJ-a o konkretną piosenkę również nie powinno to stanowić większej trudności. Takie rozwiązanie zadowoli zarówno parę młodą jak i wszystkich gości, który będą mogli bawić się do swoich ulubionych hitów. Sporą zaletą DJ-a w odróżnieniu od zespołu grającego na żywo jest to, że nie potrzebuje on tylu przerw na odpoczynek i muzyka może grać niemal nieprzerwanie. Gwarantuje nam to dobrą zabawę bez żadnych zakłóceń czy przerw.

Mniejsze koszty

W odróżnieniu od zespołów weselnych możemy być pewni, że decydując się na DJ-a zapłacimy za usługę znacznie mniej. Niższe koszty wiążą się z faktem, że DJ występuje sam, więc nie musimy płacić za kilka osób, a sama praca nie jest ciężka fizycznie i nie wymaga większego wysiłku. Warto także pamiętać, że zaproszonego artystę traktujemy jako gościa weselnego, więc ponownie za catering weselny za jedną osobę zapłacimy mnie niż w przypadku np. sześcioosobowego zespołu. Koszty są bardzo ważnym elementem, i wiele par decyduje się oszczędzać właśnie na takich elementach jak muzyka. Nie chcąc wydawać sporej sumy na zespół, DJ – mimo że mniej klasycznie ale z pewnością zadba o atmosferę panującą na weselu.

DJ zabawi naszych gości

DJ oprócz wybierania piosenek, jeśli tego sobie życzymy może zadbać o zabawianie gości i organizowanie zabaw. Będzie on pełnił funkcję DJ-a i wodzireja jednocześnie, przez co my będziemy mogli być spokojni, że goście będą dobrze się bawili. DJ jest w stanie dopasować muzykę do nastroju zaproszonych. Gdy widzi, że atmosfera robi się zbyt gorąca, puszczenie spokojnej muzyki uspokoi gości, natomiast gdy wszyscy bawią się  dobrze i nie ma powodów do zmian, kontynuuje puszczanie energicznych utworów. Dzięki temu możemy być pewni, że nawet kiedy impreza wymknie się spod kontroli czujny DJ poradzi sobie z gośćmi i przywróci ład i porządek.