Ile zdjęć ślubnych powinniśmy dostać od fotografa?

Zatrudnienie fotografa ślubnego to dla większości przyszłych par młodych pozycja obowiązkowa. Nic w tym dziwnego, w końcu posiadanie pamiątki ze ślubu w postaci zdjęć na pewno zostanie niezwykle docenione po latach. Organizacja ślubu i wesela to często naprawdę misterne, starannie przygotowywane przez wiele miesięcy przedsięwzięcie. Dlatego też warto nie zapomnieć w tym szaleństwie przygotowań o zatrudnieniu fotografa, który uwieczni wszystkie istotne wydarzenia z tego dnia i nocy na przepięknych zdjęciach, które będą nawet po wielu latach ożywiać wspomnienia w głowie i budzić odrobinę wzruszenia. Jednak jak znaleźć idealnego fotografa, który spełni nasze oczekiwania? Ile zdjęć powinniśmy od niego dostać i na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania fotografa ślubnego?

Wydaje Wam się, że wybór fotografa ślubnego to najprostsza część przygotowywania wesela? Cóż, w rzeczywistości to zadanie wcale nie jest takie łatwe i należy dobrze się zastanowić nad tym, z kim podpiszecie umowę. Przed podjęciem decyzji warto dobrze zapoznać się z portfolio fotografa, które najczęściej dostępne jest na jego stronie internetowej. Przeglądając dotychczas wykonane przez fotografa zdjęcia, można zapoznać się dokładnie z jego stylem. Warto postawić na usługi takiego fotografa, którego stylistyka idealnie do Was pasuje i dobrze do Was przemawia, dlatego naprawdę warto poświęcić temu odrobinę czasu.

Fotografie ślubne Warszawa

Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonego fotografa z polecenia znajomych czy kogoś z rodziny. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Dlatego, aby mieć pewność, że nie tylko robi on ładne zdjęcia ślubne, ale także jest rzetelny i terminowy, warto zapoznać się z opiniami na jego stronach w mediach społecznościowych oraz w wizytówce Google.

Opinie dotychczasowych klientów na pewno rozwieją Wasze wątpliwości i pomogą Wam w podjęciu decyzji.

Ile zdjęć powinna otrzymać młoda para i kiedy?

Podczas organizacji wesela podpiszecie naprawdę wiele umów z różnymi dostawcami oraz usługodawcami. Bardzo ważne jest, aby zawsze dokładnie czytać tego typu dokumenty jeszcze zanim złoży się na nich swój podpis. W przypadku podpisywania umowy z fotografem ślubnym sprawa nie wygląda inaczej. Należy dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu, który on dla Was przygotuje. Najczęściej jest on bardzo standardowy i prosty, jednak i tak należy zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze kwestie.

Pozwoli to Wam uniknąć wszelkich problemów w przypadku niewywiązania się z umowy oraz przede wszystkim sprawi, że unikniecie różnego rodzaju nieporozumień na przykład w kwestii ilości zdjęć oraz terminu ich przekazania.

W umowie powinny zostać wszystkie najważniejsze informacje na temat konkretnego zlecenia. Musi być tam obowiązkowo data wykonania usługi, czyli termin Waszego wesela. Ważne jest też, aby znalazła się tam informacja, ile czasu ma fotograf na dostarczenie Wam gotowych zdjęć już po ich wykonaniu, czyli czas na wybór odpowiednich ujęć oraz ich obróbkę. Powinna znaleźć się tam także adnotacja odnośnie tego, ile zdjęć ze ślubu i wesela ma w odbitkach dostarczyć fotograf, a ile powinno zostać nagranych na płytę lub inny nośnik pamięci zewnętrznej, na przykład pendrive’a. Wielu fotografów oferuje gotowe już pakiety, w których zawiera się konkretna liczba zdjęć. Każdy pakiet ma swoją cenę, która oczywiście rośnie wraz z liczbą fotografii, jakie młoda para ostatecznie otrzyma. Bardzo często istnieje możliwość indywidualnego dopasowania tego punktu do swoich potrzeb, dlatego warto porozmawiać o tym z fotografem i ustalić taką liczbę zdjęć, która będzie dla Was satysfakcjonująca. Warto także ustalić jaki jest koszt dobrania dodatkowych zdjęć do puli. Taką informację również warto zawrzeć w umowie.

 

Sesja slubna w plenerze MomentZachęcamy do odwiedzenia strony internetowej polecanego przez nas Grzegorza „Moment” Płaczka i obejrzenia jego portfolio w tym fotografii ślubnych Warszawa i wielu przepięknych reportaży ślubnych.

WWW: https://moment.com.pl/
Telefon: +48 691 945 730
E-mail: fotografia@moment.com.pl