Kiedy wypada zapewnić nocleg gościom weselnym?

Ślub dla rodziny jest idealną okazją do spotkania, szczególnie z tą jej częścią, z którą nie widzieli się od lat. Polska gościnność zobowiązuje gospodarzy do zapewnienia im jak najlepszych warunków pobytu, dlatego młode pary, zapraszające weselników na ślub, chcą sprostać temu zadaniu. Zrobią wszystko, aby czuli się oni dobrze podczas całej uroczystości, co często wiąże się z koniecznością rezerwacji noclegów dla przyjezdnych

Zapewnienie noclegu to dobra wola, czy obowiązek młodej pary?

Zapewnienie komfortu zaproszonym na wesele gościom jest polską tradycją. Poza tym specyfiką polskich ślubów jest organizowanie następnego dnia poprawin, stąd zapewnienie gościom weselnym noclegu jest koniecznością. W związku z tym państwo młodzi powinny zastanowić się nad miejscem organizacji uroczystości. Należy szukać lokalizacji spełniających wymagania młodej pary. 

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór hotelu posiadającego w swojej ofercie nie tylko organizację wesela, ale również pokoje dla zaproszonych gości. Rezerwacja hotelu i restauracji staje się niezwykle istotna, dlatego należy tego dokonać we właściwym terminie, na tyle odległym od daty uroczystości, aby bez problemu móc zarezerwować zarówno salę weselną, jak i noclegi. Jest to szczególnie istotne w przypadku hoteli oferujących pokoje dla innych gości. Młoda para uniknie w ten sposób nerwów spowodowanych brakiem miejsca. 

Komu młoda para powinna zapewnić nocleg w trakcie wesela?

Uroczystość weselna jest czasem doskonałej zabawy i radości, dlatego zapewnienie komfortu gościom jest głównym celem młodej pary. Po zakończeniu uroczystości powinna ona pomóc dotrzeć do miejsca zamieszkania tym spośród zaproszonych, którzy mieszkają w pobliżu miejsca wesela. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie busa lub autokaru. Natomiast pozostałym osobom zależy zapewnić nocleg. 

Goście przybywający z daleka, czasami również z zagranicy, dzięki zakwaterowaniu w pokojach hotelowych z łatwością nie tylko odpoczną i przygotują się do wesela, ale również poprawin, które odbywają się następnego dnia. Z tego względu należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, które młoda para będzie musiała ponieść na wynajęcie pokoi hotelowych. 

W sytuacji organizowania wesela poza miejscem zamieszkania nowożeńców i zaproszonych gości koniecznością staje się zapewnienie noclegów wszystkim uczestnikom uroczystości. Istotną kwestią w przypadku rezerwacji pokoi jest uzyskanie potwierdzenia ich obecności, aby uniknąć zbędnych obciążeń finansowych. 

Kto powinien płacić za pokoje dla gości weselnych?

Organizacja ślubu to zadanie młodej pary, której obowiązkiem jest zapewnienie gościom dobrych warunków pobytu. To nowożeńcom powinno zależeć na jak najlepszym samopoczuciu zaproszonych na wesele osób. Pomimo wielu kontrowersji, jakie pojawiają się wokół tematu opłaty za noclegi, to jednak państwo młodzi powinni sfinansować noclegi dla zaproszonych przez siebie gości. Skoro wesele ma trwać do późnych godzin nocnych i planowane są w dniu następnym poprawiny, to para młoda ma obowiązek zaproponować noclegi i zarezerwować w hotelu pokoje, za które oczywiście płacą organizatorzy. O tym fakcie goście powinni zostać poinformowani już w zaproszeniu na uroczystość i poproszeni o potwierdzenie przybycia w celu uniknięcia niepotrzebnych wydatków. 

W pewnych sytuacjach goście mogą ponieść jakąś część wydatków za wynajem pokoju hotelowego, szczególnie jeśli są to osoby na stałe przebywające poza granicami naszego kraju i planują dłuższy pobyt w Polsce. Trudno, żeby młoda para finansowała całkowity pobyt gościom z zagranicy. Niezwykle istotną sprawą jest wobec tego wybór odpowiedniego miejsca na uroczystość weselną. Najlepiej jeśli jest to hotel z restauracją, ponieważ organizatorzy nie muszą wtedy martwić się o rozwiązania organizacyjne, gdyż zarówno sala weselna, jak i noclegi są w jednym miejscu. 

wesele

Restauracja ze specjalnym na tę okazję menu oraz komfortowe pokoje hotelowe pozwolą zarówno młodej parze jak i gościom weselnym cieszyć się tym wyjątkowym dla rodziny dniem. 

Hotel Jasek Premium Wrocław najlepszym miejscem na organizację wesela

Pracownicy polecanego przez nas hotelu we Wrocławiu Jasek Premium pomogą w zaplanowaniu wyjątkowego przyjęcia weselnego. Doświadczony zespół zadba o każdy element związany z organizacją uroczystości, między innymi o dekorację sali,  pokoje dla gości oraz miłą atmosferę. Szef kuchni stworzy menu, dopasowane do upodobań młodej pary i jej gości. W ofercie hotelu znajduje się również spędzenie nocy poślubnej w apartamencie dla nowożeńców.