Najlepsze miejsca na organizacje wesela

 

Przyszła Para Młoda stoi przed ważną decyzją, która zdecyduje, czy zapamiętają ten dzień do końca życia – wyborem miejsca organizacji wesela. Możliwości jest wiele – począwszy od ogrodu w domu jednorodzinnym, zajazdu, domu weselnego, a na zwyczajnej restauracji skończywszy. I chociaż każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, warto dokładnie przemyśleć dobór odpowiedniego miejsca.

Dom weselny – najpopularniejsza opcja na organizacje wesela

Domy weselne są najczęściej wybierane przez młode pary głównie ze względu na to, że obiekt jest specjalnie dostosowany do tego typu wydarzeń. Dodatkowo zatrudnieni pracownicy niejednokrotnie brali udział w takich wydarzeniach, są przeszkoleni z zakresu organizacji przyjęć weselnych, a także wiedzą w jaki sposób zaproponować klientom praktyczne, a jednocześnie wyjątkowe rozwiązania.

Dodatkowo domy weselne charakteryzują się ogromną przestrzenią, przez co bez problemu można urządzić w nim wesele na dziesiątki osób. Niektóre lokale oferują również miejsca noclegowe w dobrej cenie, specjalnie dla gości, którzy przyjeżdżają z daleka.

Domy weselne posiadają również świetne zaplecze – mnóstwo sprzętów do dekoracji sali , które można nieodpłatnie wypożyczyć, sprzęty techniczne przydatne muzykom, a także ogromne tereny zielone sprzyjające spacerom.

Problemem może się jednak okazać w niektórych przypadkach brak kuchni – konieczne będzie zatem zorganizowanie osobnej firmy cateringowej, która zadba o menu dla gości.

Hotel w centrum miasta – dla kogo takie rozwiązanie?

Hotel wydaje się być najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jako miejsce do organizacji przyjęcia weselnego. Chodzi tutaj przed wszystkim o kwestie praktyczne, jak i atmosferę, którą można zastać w dobrych hotelach.

Sale bankietowe znajdujące się w hotelach mają niezwykle elegancki i dopracowany wystrój, przez co oprócz świeżych kwiatów nie jest konieczne inwestowanie w dodatkowe elementy dekoracyjne. Jasne bazowe elementy świetnie będą wyglądały na zdjęciach, a także nie będą rozpraszały uwagi gości od świetnej zabawy. Dużym atutem jest również metraż sali , który nierzadko jest dostosowany przez obsługę do liczby zaproszonych gości. Znajdzie się także miejsce na parkiet do tańca jak i wydzielona przestrzeń dla DJ-a bądź orkiestry.

Dodatkowym atutem jest możliwość przenocowania gości weselnych przyjeżdżających z daleka w jednym miejscu. Hotel udostępnia komfortowe miejsca noclegowe, z dostępem do wszystkich udogodnień dla gości weselnych – łącznie z restauracją oraz strefą Wellness w przypadku większych obiektów.

Restauracja – rozwiązanie dla ceniących sobie wygodę

Młode Pary często decydują się na organizację wesela w restauracji ze względu na wygodę, jak i wielofunkcyjność miejsca. Restauracje są dostosowane zarówno do organizacji imprez na sporą liczbę zaproszonych osób, jak i na kameralne przyjęcia w gronie najbliższej rodziny. Ogromną zaletą restauracji jest fakt, że już wcześniej można wypróbować to miejsce, zwłaszcza jakość posiłków, przychodząc na kolację lub wspólny rodzinny obiad.

Wiele restauracji jest zamykanych na czas wesela na gości z zewnątrz, dlatego to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność na większych przyjęciach.

Specyficzne miejsca na wesele – gdzie jeszcze można zorganizować przyjęcie?

Współcześnie mamy możliwość organizacji przyjęcia weselnego w wielu nietypowych miejscach. W ostatnich latach coraz bardziej modne staje się zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu pod namiotem, jak i w starych browarach czy nawet w remizach strażackich. Takie rozwiązania zmuszają do większego planowania, a także zwiększają cenę wesela. Ale z pewnością będą niezapomniane zarówno dla pary młodej, jak i gości weselnych.

Najlepsze miejsca na organizację wesela – co wybrać?

Przyjęcie weselne jest jednym z najważniejszych wspólnych wspomnień pary młodej – warto więc zadbać, aby aranżacja tego wieczoru była wyjątkowa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji można rozważyć, czy wesele powinno odbyć się w dostosowanym do tego domu weselnym, w klimatycznej restauracji czy może hotelu, który oprócz eleganckiej sali oferuje także m