Najmodniejsze wzory obrączek ślubnych w 2023 – przegląd

Obrączki ślubne to symbol wierności, oddania oraz miłości. Nie może ich zabraknąć podczas zaślubin, gdyż to właśnie one stanowią dowód zawarcia związku małżeńskiego. Obecnie narzeczeni mają szerokie możliwości, jeśli chodzi o wybór biżuterii ślubnej, która przypadnie im do gustu, ale jednocześnie będzie się dobrze nosiła przez kilka następnych dekad. 

Klasyczne i proste obrączki zawsze będą modne i chętnie wybierane. Jednak warto wiedzieć, że również w przypadku biżuterii ślubnej pojawiają się coroczne trendy, na które warto zwrócić swoją uwagę. Modne wzornictwo to również dowód na rozwijający się kunszt jubilerski, który z roku na rok zaskakuje swoją fantazyjnością i finezją. 

Jakie wzory obrączek ślubnych są modne w 2023 roku? Jak wygląda kwestia cena i dostępności obrączek ślubnych?

Najmodniejsze obrączki ślubne w 2023 roku 

Bez wątpienia Para Młoda wybiera obrączki ślubne ze względu na ich wygląd. Mają one w końcu pasować zarówno do ich stylu, jak i upodobań, a także dobrze się nosić przez cały czas trwania małżeństwa. 

Obrączka to widoczny element biżuterii, dlatego warto zadbać o to, aby wyróżniały się na tle innych, ale jednocześnie oddawały styl życia małżonków. Jednak oprócz wyglądu, w biżuterii ślubnej liczy się także jej jakość i trwałość. Materiał, z jakiego projektowane są obrączki, powinien być odporny na zniszczenia oraz odpowiednio twardy, aby z biegiem lat nie ścierał się i nie niszczył. 

Z racji tego, że obrączki to jeden z symboli małżeństwa, warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniego wzoru i motywu. Każdego roku w branży ślubnej mówi się o nowych trendach w biżuterii, które zachwycają finezyjnością oraz oryginalnością. W 2022 roku popularne były grawerowane obrączki, co dodatkowo podkreślało symbolikę tego ważnego dnia. Jakie trendy w obrączkach obowiązują w 2023 roku? 

obrączki

Najchętniej wybierane obrączki przez Parę Młodą 

Nowy rok to powrót do prostoty i minimalizmu. Popularne będą przede wszystkim klasyczne, tradycyjne obrączki wykonane z żółtego złota bez żadnych zdobień i dodatkowych motywów. Wynika to z fakt, iż Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na małe i kameralne przyjęcia weselne, a Panny Młode – na proste suknie czy nawet garnitury. Klasyczne obrączki będą doskonale pasowały zarówno do stylu wesela, ale przede wszystkim będą dobrze nosiły się na co dzień. 

W dalszym ciągu modne pozostają obrączki ślubne wykonane z białego złota. To klasyczne rozwiązanie od lat z powodzeniem zdobi dłonie tysięcy małżonków, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na biżuterię z żółtego złota. W 2023 roku coraz chętniej wybierane są również obrączki z różowego złota. Ten oryginalny kolor biżuterii ślubnej z pewnością doskonale pasuje do delikatnych, kobiecych dłoni, dodając im lekkości i elegancji.  

Ten rok to jednak nie tylko klasyka i bezpieczne rozwiązania. W 2023 roku popularne stały się również obrączki wykonane z czarnego złota. To nietuzinkowe rozwiązanie przyciąga wzrok, a jednocześnie jest bardzo uniwersalnym elementem biżuterii, który pasuje zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. 

Moda na ubrania oversize dotarła również to jubilerów, którzy coraz chętniej wypuszczają do sprzedaży duże, przyciągające wzrok obrączki. Im większa obrączka, tym modniejsza. Zwłaszcza, jeśli gładką powierzchnię biżuterii zdobi duży kamień szlachetny czy półszlachetny

Ile kosztują obrączki ślubne w 2023 roku? 

Ceny obrączek w 2023 roku mogą różnić się od tych, które obowiązywały jeszcze kilka miesięcy temu. Wynika to faktu podniesienia kosztów produkcji oraz importu kamieni szlachetnych, wykorzystywanych do ich projektów. Dzięki temu możliwe jest jednak utrzymanie wysokiej jakości obrączek wykonywanych przez pracownie jubilerskie z wieloletnią tradycją. Przekłada się to zarówno na trwałość biżuterii, jak i estetykę oraz oryginalność projektów. 

Wybierając obrączki ślubne w 2023 roku, Para Młoda może zdecydować się na klasyczną biżuterię w żółtym lub białym złocie lub wybrać bardziej nietuzinkowe rozwiązania. Obrączki z czarnego złota bądź te ozdobione dużą ilością kamieni szlachetnych, dodających im błysku oraz ekstrawagancji, to zdecydowanie najmodniejsze wzory, które warto rozważyć w trakcie poszukiwań.