Niestandardowe obrączki ślubne – hit czy kit?

Obrączki ślubne są symbolem małżeństwa, jego trwałości i nierozerwalności. Pierwsze pojawiły się w starożytnym Egipcie. Już wtedy kształt koła symbolizował wieczność, która nie ma początku ani końca. Wykonywane były ze skóry, kości słoniowej, a później różnych metali. Oprócz swojej symboliki są także niezwykle dekoracyjnym elementem biżuterii, dlatego młode pary poszukują oryginalnych i unikalnych obrączek ślubnych. Ważne, aby pięknie prezentowały się na palcu małżeńskiej pary.

Jakie są nietypowe kolory obrączek ślubnych?

Młode pary coraz częściej wybierają nietypowe obrączki ślubne, które przyciągają spojrzenia i zaskakują swoim oryginalnym kolorem, kształtem lub dodatkami. Wykonuje się je z różnych kruszców. Kolor tego rodzaju biżuterii w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Może nim być złoto, platyna, tytan, srebro, karbon. Wykonane z 8 – karatowego złota posiadają tylko i wyłącznie żółtą barwę, natomiast czternastokaratowe mogą przybierać barwę białą, żółtą i czerwoną. W tym przypadku możliwe jest również łączenie kolorów, na przykład dwóch: żółtego z białym, a nawet trzech: białego, żółtego i czerwonego. 18 – karatowe złoto posiada zazwyczaj kolor biały lub żółty. Aby uzyskać właśnie takie barwy, dodaje się do niego inne kruszce, takie jak: miedź, srebro, nikiel lub pallad. Ekonomiczne srebrne obrączki mają kolor materiału, z jakiego zostały wykonane, z palladu wyglądają jak białe złoto, a platynowe mają srebrzystobiałą barwę. Najbardziej oryginalne są jednak obrączki karbonowe, które przybierają barwę czarną. Nowożeńcy, chcąc podkreślić swoją indywidualność, wybierają alternatywne projekty, które są odzwierciedleniem ich osobowości.

Czy warto wybrać obrączkę innego koloru niż złota?

Młode pary są często przekonane o tym, że wybór obrączki wykonanej ze złota najwyższej próby gwarantuje wysoką jakość. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że 18 – karatowe złoto jest miękkie i mniej trwałe, dlatego taka biżuteria ślubna nie jest najlepszym wyborem. Najczęściej kupowane są wyroby wykonane z 14 – karatowego złota. Minusem wyboru takiej obrączki jest zdolność kruszcu do uczulania, dlatego alergicy powinni zdecydować się na inny materiał. Trwalsza i odporniejsza na mechaniczne uszkodzenia, a przy tym antyalergiczna jest biżuteria ślubna wykonana z palladu, platyny i karbonu.

Unikalne czarne obrączki ślubne

Wiele młodych par decyduje się na zakup unikalnych i niezwykle oryginalnych czarnych obrączek ślubnych. Biżuteria tego rodzaju jest wykonana z karbonu, który jest wyjątkowym, stylowym i trwałym materiałem. Oferta skierowana jest do osób poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań i pragnących, dzięki ślubnej biżuterii, podkreślić swoją oryginalną osobowość. To wysokiej jakości produkt, który zadowoli najbardziej wymagających klientów sklepów jubilerskich. Do wykonania obrączek wykorzystuje się wyłącznie włókna węglowe. Sprawdzają się wśród młodych par, które rezygnują z klasycznych rozwiązań, jakimi są złote obrączki, na rzecz najwyższej jakości produktu.

obrączki

Zalety czarnych obrączek ślubnych

Czarne obrączki ślubne cechuje trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania, które zdarzają się niezwykle często w przypadku intensywnego użytkowania biżuterii. Zapewniają wygodę w trakcie noszenia w stosunku do tego rodzaju wyrobu wykonanego z innych materiałów. Są zazwyczaj wykonane w całości z włókien karbonowych, ale młode pary znajdą wśród nich modele z dodatkiem innych kruszców, a także szlachetnych kamieni, gdyż doskonale komponują się ze złotem, srebrem, czy tytanem. Prezentują się one wyjątkowo i zadowolą każdego wymagającego klienta, a jednocześnie konesera oryginalnej i nietuzinkowej biżuterii ślubnej. Ciekawy design tego rodzaju produktów stanowi klasykę w nowoczesnym wydaniu. Ich zaletą jest niezwykła lekkość materiału, co zapewnia wygodę użytkowania. W ofercie sklepów jubilerskich znajdują się obrączki karbonowe uzupełnione różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Szczególnym produktem są obrączki czarne damskie, które wraz z dopasowanym do nich kamieniem szlachetnym prezentują się niezwykle efektownie na palcu serdecznym młodej kobiety.

Dlaczego młode pary decydują się na wybór czarnych obrączek ślubnych?

Młode pary decydują się na wybór czarnych obrączek ślubnych ze względu na ich ponadczasowy design, a także gwarancję zachowania przez wiele lat pierwotnego wyglądu. Karbon nie odkształca się w trakcie noszenia, a przy tym nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Modernistyczny design przełamuje klasyczny wygląd tego rodzaju biżuterii, dzięki czemu stanowi ona jeden z najlepszych wyborów przyszłych małżonków. Nie bez znaczenia jest również szeroki wybór czarnych obrączek ślubnych sklepach jubilerskich, również modeli, w których karbon został połączony ze złotem lub tytanem.