Organizacja wesel w hotelu – o tym musisz pamiętać

Czy hotel może być dobrym miejscem na organizację przyjęcia weselnego? Choć trendów organizacji tego najważniejszego dnia jest naprawdę wiele i każda panna młoda ma własny pomysł na urządzenie tej wyjątkowej uroczystości, wybór odpowiedniej sali jest bez wątpienia jednym z najważniejszych etapów przygotowań.

To tu twoi goście będą bawili się całą noc, tańcząc i świętując razem z wami. To tę salę będziecie wspominać na kolejnych rocznicach, oglądając zdjęcia i nagrania z weselnego wieczora. Dopięcie wystroju, cateringu, obsługi, oprawy muzycznej i planu na całą noc zabawy to ogromny stres, który możesz delikatnie ułatwić sobie właśnie przez wybór hotelu. O czym musisz pamiętać?

O czym pamiętać organizując wesele w hotelu?

Wybierz styl pasujący do twojej wizji wesela. Rynek hotelarski jest dziś naprawdę rozbudowany, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej lokalizacji wpisującej się idealnie w wymarzony przez ciebie klimat nie powinno stanowić większego problemu. Większość sal i restauracji hotelowych przygotowywanych właśnie na tego typu imprezy jest aranżowana w taki sposób, by każda para mogła (w granicach rozsądku) dopasować ją do swoich wymagań i wpleść dekoracje, które oddadzą tematykę całego wesela. Co jednak ważne, możesz tu w pełni wykorzystać potencjał otoczenia i wybrać hotel, który poza samą salą oferuje też ciekawe atrakcje dodatkowe. Być może interesuje cię wesele w ogrodzie, w otoczeniu światła girland i z gwieździstym niebem nad głowami? Znajdź hotel, który dysponuje tego typu przestrzenią na zewnątrz i pozwól, by poniosła cię wyobraźnia!

Planując wesele w hotelu zwróć uwagę na ilość dostępnych pokojów dla gości i ilość miejsc parkingowych – niczego nie może zabraknąć!

Zamknij listę gości potrzebujących zakwaterowania. Ogromnym plusem organizacji wesela w hotelu jest możliwość zapewnienia sobie i gościom wygodnego noclegu, bez konieczności odsyłania ich do miejsca oddalonego o kilka kilometrów od samej sali weselnej. Możliwość ta automatycznie ściąga z ciebie konieczność zapewnienia gościom dodatkowego transportu – nikt nie oczekuje przecież, że w trakcie zabawy znajdzie się na tyle osób niepijących, by móc bezpiecznie i sprawnie odwozić gości do ich pokoi.

Upewnij się jednak, ile pokoi będziesz potrzebować – wielu gości przyjeżdżających z daleka nie planuje bawić się do samego końca ze względu na inne zobowiązania. Gdy wiesz już, kto potwierdził przyjazd, zapytaj czy chcą noclegu i zarezerwuj określoną liczbę pokoi wcześniej, tak by hotel mógł swobodnie przygotować się do wydarzenia i nie pozostawić żadnego gościa bez zakwaterowania.

Coraz popularniejsze są wesela w hotelu, które organizowane są według określonego stylu – na przykład rustykalnego co widać na powyższym zdjęciu.

Hotel to zero zmartwień o zawartość menu. Wiele par młodych to właśnie na aspekcie jedzenia skupia się najbardziej, a i tak często przystaje na opcję, która nie zadowala wszystkich. W hotelu jednak sytuacja wygląda nieco lepiej, gdyż restauracja w tego typu miejscach już z założenia podaje nieco bardziej elegancką, wyrafinowaną kuchnię wpisującą się idealnie w klimat uroczystości. Co więcej, szef kuchni hotelowej restauracji może być gotów do przygotowania specjalnych pozycji, które odzwierciedlą charakter młodej pary i wpasują się w gusta gości. Przygotowanie posiłków dla osób uczulonych czy na diecie nie będzie stanowiło tu większego problemu, a zapewnienie elegancko zastawionego stołu nie będzie dla kelnerów żadną nowością.

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

Wesele to wydarzenie, którego organizacja wymaga wzięcia pod uwagę naprawdę wielu aspektów – od menu, przez obsługę, aż po noclegi dla zaproszonych gości, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Decydując się na organizację wesela w hotelu masz znacznie większe szanse na sukces, gdyż ich oferta jest po prostu kompleksowa – od sali przygotowanej do tańca i zabaw, przez restaurację z wspaniałym menu i obsługą, eleganckie wyposażenie i dobrą oprawę muzyczną, aż po istotne przecież noclegi dla gości i doskonałą lokalizację.

Taka oferta znacząco skraca liczbę rzeczy, o które musisz się martwić, nie odbierając ci przy tym ostatecznej decyzji nad wystrojem, muzyką czy menu. Wesele to ogromne i niezwykle emocjonalne wydarzenie, którego nie musisz kojarzyć z miesiącami stresu i przygotowań, problemami z dobraniem odpowiedniej obsługi czy kłopotami ze znalezieniem noclegu dla gości. Wybierz hotel i ciesz się tym, co tego dnia najważniejsze!