Ślubny manicure – wybierz profesjonalne tipsy

Posiadanie pięknych i zadbanych dłoni, to wizytówka każdej kobiety. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się tipsy, które umożliwiają przedłużenie płytki paznokcia w dowolnym momencie. Tworzenie pięknych paznokci nie jest, wbrew pozorom, trudnym zadaniem. Na początek powinnyśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów, które umożliwią nam stworzenie cieszących oko paznokci.

Niezbędne narzędzia

W celu wykonania tipsów potrzebujemy kilku narzędzi. Przede wszystkim będą to tipsy, najlepiej mleczne, które posłużą nam za bazę do przedłużenia. Niezbędne będą także: klej do tipsów, żel gruntujący oraz budujący. Do utrwalenia efektów naszej pracy — lampa UV wykorzystywana również przy hybrydach. Do przygotowania płytki paznokcia: blok polerski, pilniczki papierowe, drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, płyn do usuwania skórek. Dodatkowo zaopatrzmy się w: pędzelek do żelu i drugi do tworzenia zdobień, zmywacz bez acetonu, ozdoby do paznokcie i bezbarwny lakier do paznokci i gilotyna do tipsów.

Przygotowanie płytki paznokcia

W pierwszej kolejności należy umyć dłonie. Na czyste dłonie stosujemy specjalistyczny płyn do usuwania skórek — oczywiście, jeśli skórki będą przeszkadzać. Niektóre kobiety posiadają paznokcie bez nieestetycznych skórek. Po zastosowaniu płynu — usuwamy skórki używając do tego celu drewnianego patyczka. Ten etap jest bardzo ważny. W kolejnych krokach będziemy nakładać tipsy, jeśli wówczas żel dostanie się na skórkę — powietrze podejdzie pod tipsa i podważy go. Po zlikwidowaniu skórek — odtłuszczamy paznokcie zmywaczem bez acetonu i matujemy płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego.

W tym kroku każdy paznokieć musi zostać opiłowany tak, by wpasował się w kształt kieszonki tipsa. Tipsy posiadają rozmiary, które powinnyśmy dopasować do kolejnych paznokci. Pamiętajmy, że tipsy służą do wydłużania paznokci. Jeśli tips jest szerszy od naszego naturalnego paznokcia — nie wpasuje się w niego. A jego montaż będzie niemożliwy.

Przyklejanie tipsów

tipsy lcnTo etap, w którym przymocujemy tipsy do naszych paznokci. Pamiętajmy o precyzji ich nakładania. Potrzebny będzie nam klej, który starannie nakładamy na kieszonkę tipsa. Podczas aplikacji najwygodniej będzie wykorzystać klej do tipsów z pędzelkiem. Pędzelek doskonale ułatwi nam pracę i zapobiegnie zabrudzeniu palców. Następnym krokiem będzie przyklejenie tipsa do odtłuszczonego wcześniej paznokcia. W tym kroku musimy pamiętać, by przyklejać tips do paznokcia zaczynając od górnej krawędzi ku górze. Następnie dociskamy go przez około dziesięć sekund. Na tym etapie — uważajmy by nie powstały pęcherzyki powietrza. Jeżeli pojawią się takowe — tips bardzo szybko odpadnie.

Potrzebna będzie nam wcześniej wspominana gilotyna do tipsów. Obetnijmy nadmiar tipsa z dwu lub trzy milimetrowym zapasem. To pozwoli na doskonałe spiłowanie paznokcia do pożądanego kształtu. Na tym etapie skorzystamy z pilnika papierowego, którym opiłowujemy całego tipsa. Wykonajmy to w taki sposób, aby jego kieszonka zrównała się z płytką paznokcia. Nadajemy odpowiedni kształt — zaokrąglone, szpiczaste — wedle uznania.

Ozdabianie i wykańczanie

Usuńmy potencjalne zabrudzenia zmywaczem do paznokci. Nakładamy cienką warstwę żelu i utwardzamy go w lampie UV. Następnie nakładamy wybrany przez nas lakier i również utwardzamy wykorzystując lampę. Ten etap jest bardzo dowolny — tipsy możemy ozdobić wzorkami, ale tez pomalować na gładko. Wszystko zależne jest od naszej inwencji.

Nakładanie tipsów nie jest zadaniem skomplikowanym. Wymaga jednak pewnego skupienia i precyzji. Pamiętając o kilku podstawowych zasadach i trzymając się poradnika — możemy z powodzeniem, nawet w warunkach domowych, samodzielnie stworzyć swoje piękne paznokcie. Pamiętajmy też o niezbędnym sprzęcie. Bloczek polerski czy pilniki nie mogą zostać zastąpione, podonie jak preparat do skórek czy zmywacz bez acetonu. To bardzo istotne elementy, które pozwolą nam na prawidłową realizację kolejnych etapów tworzenia pięknych paznokci. Pamiętajmy także, że tipsów nie wolno zmywać. Jeśli będziemy chciały pozbyć się efektów naszej pracy — skorzystajmy ze zmywacza z acetonem, który pozwoli na łatwe odejście tipsa od paznokcia. Ręczne jego zrywanie zniszczy płytkę paznokcia. Decydując się na stworzenie manicure ślubnego warto wybrać wysokiej jakości produkty profesjonalnej marki. Tipsy LCN to gwarancja, że manicure będzie cieszył oko przez długi czas.