W jaki sposób zakupić suknię ślubną?

Jest to chyba najtrudniejsze zadanie stojące przed panną młodą, bowiem posiada ona w głowie pewną wizję, która okazuje się  bardzo trudna do zrealizowania. W salonach może nie istnieć projekt, o którym od zawsze marzyliśmy. Suknie są bardzo drogie i musimy szukać  tańszych kreacji, które już nas tak nie zadowalają, albo stoi przed nami tak wielki wybór, że nie wiemy na co się zdecydować.

Z kim kupować?

Po pierwsze, wybierz się do salonu z zaufaną osobą. Może to być koleżanka, świadkowa, kuzynka lub mama. Powinna to być taka osoba, która nie będzie się bała skrytykować jakieś sukni, albo wprost powiedzieć Ci, że wyglądasz po prostu źle. Warto nawet to wcześniej ustalić, że na takie reakcje właśnie liczysz.

suknia ślubnaNie podejmuj impulsywnej decyzji, niech ona będzie przemyślana, a ty pewna wyboru. Suknia ślubna to nie jest zwykły ciuch, który najwyżej zalegnie w twojej szafie. To drogi interes, który ma być wykorzystany tylko raz, w najważniejszym dniu twojego życia. Nawet jeżeli myślisz że to ta, wróć spokojnie do domu, przemyśl to, prześpij się  z tym a dopiero potem podejmij ostateczną decyzję. Dobrym pomysłem jest zrobienie fotografii, jednak nie zawsze salony wyrażają na to zgodę.

Jakość

Zwróć uwagę na solidność wykonanego materiału, oraz na to jak on się zachowuje w trakcie ruchu, czy jest ci w nim wygodnie. Krój sukni powinien pasować również do twojego stylu i charakteru. Nie wybieraj sukni, tylko dlatego ze taka jest teraz modna. Jeżeli nie gustujesz w bieli, zdecyduj się na inny odcień. To ty masz się czuć pięknie i wyjątkowo.