Wybierz modną ozdobę na sezon ślubny

Kiedy dostajesz zaproszenie na ślub, pojawia się wiele myśli związanych z tą szczęśliwą okazją, a potem zdajesz sobie sprawę, że warto z tej okazji ubrać coś wyjątkowego i wybrać najładniejsze ozdoby.

W tym artykule piszemy o różnorodnych ozdobach na głowę i o tym, w jaki sposób je nosić oraz do czego dobrze pasują. Niezależnie od tego, jaki masz styl czy jakie kolory lubisz, przekonasz się, jak wiele możliwości istnieje na stworzenie ciekawej stylizacji na ślub i nie tylko.

Ozdoby ślubne

woalka Warszawa sklep

Dzień ślubu i wesela to okazja do ubrania nie tylko eleganckiej sukienki, ale również do wypróbowania pięknych ozdób na głowę od projektantów, które nie pasują do codziennych strojów. Choć może się wydawać, że w takim dniu najlepiej wyglądają wypróbowane już fryzury czy delikatne ozdoby do włosów, nic bardziej mylnego. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych propozycji, które będą stanowić wspaniały dodatek do każdego stroju zakładanego w dniu wesela.

Eleganckie toczki

Jeśli do tej pory nie próbowałaś toczka, na pewno warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ta ozdoba się prezentuje. Jest to niezwykle delikatny i subtelny dodatek. Składa się z mocowania, części ozdobnej oraz bardzo często również z woalki. Mocowanie ma najczęściej postać grzebienia lub opaski – każdy z tych wariantów umieszczany jest we włosach, dzięki czemu cała ozdoba jest stabilna. Kolory toczków są bardzo różne, dlatego każda kobieta z łatwością dopasuje tę ozdobę do swojej sukienki.

Część ozdobna może mieć różne kształty, mogą to być piękne kwiaty, listki, piórka czy wstążki, a więc klasyczne elementy eleganckich stylizacji, świetnie wyglądające z każdą sukienką. Wykonane są z efektownych materiałów, np. z satyny czy jedwabiu. Z kolei woalka to delikatna osłonka zasłaniająca część twarzy lub całą twarz, nadająca całej stylizacji lekkości i podkreślająca powagę okazji.

Fascynatory, czyli gustowne ozdoby

woalka

Coraz większą popularność zdobywają również inne ozdoby – fascynatory. W porównaniu z toczkami są one zazwyczaj większe i kształty niektórych przypominają małe kapelusze. Fascynatory, podobnie jak toczki, są umieszczone zazwyczaj z boku głowy i utrzymują się za pomocą opaski lub grzebienia.

Jeśli chodzi o ich kształt, nie ma tutaj reguły. Dlatego osoby, które chcą podkreślić swój wzrost mogą wybrać fascynator, który przylega do głowy w sposób pionowy, wydłużając optycznie całą sylwetkę. Z kolei, jeśli zależy Ci na delikatnej ozdobie, z łatwością znajdziesz fascynator, który nie rzuca się znacznie w oczy, ale stanowi piękne uzupełnienie całej stylizacji.

Fascynator może mieć formę eleganckiej kokardy lub składać się z gładkiego materiału delikatnie ozdobionego niewielkimi ozdobami. Wybór jest ogromny – mogą to być piórka, perełki, delikatne listki i wiele innych elementów. Wybierając ozdobę idealną dla siebie, na pewno warto kierować się tym, aby była ona wygodna. Masz w niej przecież spędzić sporo czasu, dlatego, aby skupić się na radosnym wydarzeniu, jakim jest ślub, warto zadbać o to, aby strój i wszelkie ozdoby były komfortowe.

Oprócz tego warto pamiętać również o właściwym dobraniu toczka czy fascynatora do sukienki pod względem kolorystycznym. Na pewno ciekawie będzie prezentował się fascynator w tym samym kolorze, ale o ton jaśniejszym. Innym pomysłem wartym wypróbowania jest wybranie ozdoby, która będzie ładnie kontrastowała z kolorem sukni. Niezależnie od tego, jakie barwy są Ci bliskie, znajdziesz ozdobę idealną na taką okazję.