Zespół weselny – jak go wybrać?

Wbrew pozorom wybór zespołu weselnego nie należy do najłatwiejszych. Trzeba bowiem wybrać odpowiedni zespół składający się z odpowiednich ludzi. Zespół, który wybierzemy musi spełniać wszystkie oczekiwania. Każdy ma inne wymagania co do muzyki, jaka będzie grać na naszym weselu, więc każdy tak naprawdę poszukuje zupełnie innego zespołu. Zespół na wesele można wybrać kierując się opiniami znalezionymi w Internecie. Jest bowiem mnóstwo ogłoszeń przeróżnych zespołów występujących na weselach. Musimy jedynie przeglądnąć dość bogatą ofertę zespołów. Zależy od tego, jaki jest nasz ulubiony rodzaj muzyki. Musimy szukać według wyznaczonych przez siebie kryteriów. Najłatwiej jest poprosić znajomy zespół, z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni – nie dość, że będziemy bawić się wszyscy razem, to jeszcze zespół z pewnością spisze się świetnie. Ponadto, zatrudnienie własnych znajomych na nasze wesele zaciera wszelkie granice – członkowie będą czuć się jakby byli na weselu, a nie tylko w pracy.

Rodzaj muzyki a uroczystość

zespół na wesele ŚląskIstnieją przeróżni ludzie na tym świecie. Jest mnóstwo podziałów co do ulubionej muzyki. Są tacy, co kochają muzykę reggae, więc na ich weselu, prócz tradycyjnych weselnych piosenek może pojawić się bogaty repertuar z ulubioną muzyką nowożeńców. Muzyka reggae jest bardzo rozluźniająca i poprawia humor. Innym rodzajem muzycznym, który jest równie popularny jest zwykły pop – czyli to co aktualnie leci w radiu. Zespół weselny zagra wszystko to, co zostanie uzgodnione na długo przed uroczystością. Są ludzie, którzy kochają hity z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych – te z kolei są nieśmiertelne, wspaniałe i budzące w nas wiele pozytywnych wspomnień. Wiele zespołów dość często zna wiele takich utworów z poprzedniego wieku, ponieważ są to klasyki. Jeżeli natomiast jesteśmy fanami muzyki metalowej, jak najbardziej możemy uzgodnić z wybranym przez nas zespołem, aby wykonywał on nasze ulubione piosenki przez nasz wieczór. Jest również ważne, by wszyscy goście weselni bawili się dobrze, więc te bardziej konkretne rodzaje muzyki powinny przeplatać się z kawałkami, które zawsze występują na weselach.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze zespołu?

Zespół i nowożeńcy muszą się po pierwsze ze sobą dogadać. Musi być ustalony, jaki rodzaj muzyki interesuje obie strony i jakie ewentualne utwory są znane naszemu zespołowi. Zespół weselny trzeba wybrać odpowiednio wcześnie, żeby w razie czego udostępnić członkom zespołu listę utworów, przy których koniecznie chcielibyśmy się bawić na naszym weselu. Trzeba także wybrać mądrze zespół, nie taki „pierwszy z brzegu”, a raczej sprawdzony, jak np. Trzy i pół. Różni są ludzie, więc warto nawet czasami poszukać nieco dłużej odpowiedniego zespołu, żeby mieć pewność, że nasz wybór na pewno jest trafny. Najlepiej, jeżeli mamy znajomych, którzy grają i śpiewają w zespole. Wtedy mamy łatwą decyzję do podjęcia i gwarancję, że na pewno będziemy się świetnie bawić na naszym weselu wraz ze znajomymi, którzy umilą nam zabawę muzyką.