3 najlepsze planszowe gry małżeńskie

Gry planszowe przeżywają od paru lat swój prawdziwy renesans. Dorośli, których dzieciństwo opierało się właśnie na planszówkach i godzinach spędzonych na grze z przyjaciółmi z przyjemnością wspominają czasy dobrej zabawy i ekscytującej rywalizacji. Rozgrywki w towarzystwie rodziny i znajomych dostarczają mnóstwa radości także dziś, choć oczywiście rynek gier rozwinął się nieporównywalnie w stosunku do lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Planszówki to doskonała rozrywka dla dużych grup – z pewnością uratowały już nie jedną imprezę. Tym razem jednak na równi z nimi stoją  wszelkiego rodzaju gry małżeńskie oraz gry dla par. Barwne, zabawne i wciągające zadania pozwalają  sprawdzić, czy faktycznie dobrze się znacie. Poniżej prezentujemy trzy, które z pewnością dodadzą wspólnym wieczorom odrobiny pikanterii i mnóstwa radości.

KALAMBURY

Pamiętacie klasyczną, kultową grę kalambury? Rysowanie i odgadywanie obrazków to podstawa każdej udanej imprezy towarzyskiej. Tym razem jednak proponujemy jej zupełnie nową, odświeżoną osłonę opatrzoną cudownymi rysunkami Andrzeja Mleczki. Wymagająca ogromnych pokładów dobrego humoru, dowcipu, błyskotliwości i wyobraźni gra sprawi, że wszystkie pary obecne w rozgrywce będą zwijały się ze śmiechu na podłodze. Producenci gry przygotowali setki haseł w wielu zaskakujących kategoriach. Karty dołączone do gry zostały podzielone na 4 kategorie – pokazywanie, rysowanie, pitu pitu oraz karty finałowe. Dzięki tak dużej różnorodności do waszej rozgrywki z pewnością nie wtargnie nuda. Sprawdźcie, jak wasi znajomi starają się za wszelką cenę pokazać często wstydliwe i niedorzeczne hasła i spróbujcie pokonać ich w najlepszym możliwym stylu. To zdecydowanie gra dla niewstydliwych!

ZNAMY SIĘ

Zupełnie inny rodzaj rozrywki proponuje kolejna z gier z oferty Andrzeja Mleczki. Będąca początkowo częścią kultowych już Gierek Małżeńskich rozgrywka ZNAMY SIĘ w bardzo bezpośredni sposób sprawdzi, czy faktycznie wiecie o sobie więcej, niż towarzyszące wam przy stole pary. To świetne rozwiązanie zarówno dla duetów z dłuższym stażem jak i tych, które dopiero zaczynają się poznawać. Stańcie w ogniu przenikliwych pytań, zabawcie się w skojarzenia, podejmijcie jednogłośną decyzję w „co wybierasz” i nie dajcie się pokonać dociekliwym psychotestom przygotowanym specjalnie na potrzeby ZNAMY SIĘ! W zestawie czekają na was setki kart z pytaniami, skojarzeniami i ciekawymi zagadkami, które pozwolą odkryć najskrytsze sekrety, marzenia i pragnienia waszego partnera. Pełna szczerości i niepohamowanych napadów śmiechu zabawa dopiero się rozkręca!

MIĘDZY SŁOWAMI

Ostatnią propozycję zastąpimy jednak kolejną wariacją słownego klasyka. Odkrywanie siebie i ujawnianie sekretów na temat drugiej połówki nie sprawia wam przyjemności? Z pewnością spodoba wam się zatem gra wymagająca znacznie większej sprawności umysłowej. Stworzona dla par uwielbiających inteligentne i ponadprzeciętne rozgrywki gra MIĘDZY SŁOWAMI to wiele godzin zabawy z rodzimym językiem. Sprawdźcie, jak radzicie sobie ze słowotwórstwem i poszerzajcie zakres znanych wam wyrazów w rozwijającej, a przy tym szalenie zabawnej grze pełnej zwrotów akcji. Scrabble i inne klasyczne łamisłówka przy niej wymiękają. MIĘDZY SŁOWAMI to gra bez ograniczeń wiekowych. Zaproście do stołu całą rodzinę, paczkę znajomych lub zagrajcie w duecie. I pamiętajcie – na końcu gry czeka na was specjalna plansza z wielkim finałem, którego na pewno się nie spodziewacie.

Kto powiedział, że małżeńskie wieczory muszą być nudne i sztywne. Zaproście znajomych, dobierzcie się w pary, usiądźcie przy stole i wyciągnijcie ulubione planszówki – śmiech, zabawa i zdrowa rywalizacja gwarantowane. A może wolicie przenieść planszówkę do sypialni i potraktować ją jako interesującą grę wstępną. Wszystkie chwyty dozwolone! Wszystkie wspomniane w zestawieniu gry znajdziecie również w najbardziej popularnej planszówce dla par – GIERKI MAŁŻEŃSKIE. To doskonały wstęp do tematu gier planszowych dla par i bonus dla tych, którzy na co dzień nie lubią ograniczać się do jednej rozgrywki.