O tym nie zapominaj wybierając fotografa ślubnego

Fotograf ślubny zajmuje się zdjęciami nie tylko upamiętniającymi ślub i wesele. Wiele par decyduje się na sesje, która jest wykonywana w tym samym czasie gdy trwa wesele, a goście bawią się w najlepsze lub w innym terminie ustalonym wcześniej przez obie strony.

fotograf ślubny warszawaFotograf często wychodzi z inicjatywą i proponuje konkretne miejsca, w których młodzi będą mogli swobodnie pozować. Jeśli miejscowość, w której odbywa się ślub czy wesele posiada ciekawe zabytki np. zamki lub pałace fotograf z pewnością wykorzysta je do zbudowania ciekawego kadru.

Bardzo często, w przypadku gdy zdjęcia wykonywane są w plenerze, wykorzystywana jest gra słońca, światłocień. Jeśli wieje wiatr, powiewający welon lub suknia stworzą wspaniały, romantyczny klimat. Niektóre pary wolą zabawne, humorystyczne ujęcia, a inne naturalne lub wręcz poważne. Wszystko zależy od młodych, a fotograf powinien uszanować każdą ich prośbę oraz decyzję.

Decydując się na konkretnego artystę dokładnie przyglądnijmy się jego pracom. Niektórzy z nich mają tak charakterystyczny styl robienia zdjęć, że może on stanowić przesadę w oczach klientów. Koniecznie należy dobrać coś odpowiedniego pod siebie, tak by później móc cieszyć się fantastycznymi fotografiami. Niektóre pary decydują się tylko na stylizowaną sesję, a robieniem zdjęć podczas ślubu zajmuje się wówczas któryś z gości.

Jeśli jako para młoda zdecydujemy się na sesje ślubną, koniecznie podpiszmy z fotografem stosowną umowę, w której zawrzemy wszystkie nasze ustalenia. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy produkt finalny nie ma nic związanego z naszymi oczekiwaniami. Fotograf zajmuje się także stworzeniem całego albumu. Zdjęcia ślubne w tak pięknej oprawie przywrócą wspomnienia nawet po wielu latach od tych ważnych uroczystości.

fotografia ślubna

Oprócz albumu fotograf może przygotować zdjęcia zgrane na płyty. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie fotografie nadają się do albumu. Szalone zabawy lepiej zachować dla siebie, a w oficjalnym egzemplarzu zamieścić tylko kilka sztuk. Wszystkie fotografie przed wydrukiem powinny zastać stosownie obrobione. Dobrze dobrany filtr, wyrównanie krzywego ujęcia poprawi wygląd każdej fotografii. Nie zapominajmy jednak, że co za dużo to niezdrowo.

Mocno podkoloryzowane zdjęcia, do których dodane jest mnóstwo niepotrzebnych efektów graficznych będą wyglądały nieciekawie i kiczowato. Gdy w grę wchodzą fotografie ślubne mniej znaczy lepiej. Naturalne ujęcia i subtelne oświetlenie sprawi, że każda para młoda będzie wyglądała na radosną i zakochaną, a przecież o to chodzi w fotografii ślubnej.

Ceny fotografów ślubnych bardzo się wahają. Warto zapoznać się z cennikiem różnych artystów i wybrać najbardziej optymalną dla nas wersję. Koszty samej sesji ślubnej będą zdecydowanie niższe, niż gdy zdecydujemy się na fotografa, który będzie nam towarzyszył od momentu przygotowań aż do końca wesela.