Trendy wśród obrączek zaręczynowych na 2022 rok!

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego dla wielu stanowi nie lada wyzwanie – w głowie pojawia się pytanie: jak podjąć decyzję? Czym się kierować? Jeśli planujesz oświadczyć się swojej partnerce, lecz nie wiesz jeszcze, jaki pierścionek zaręczynowy będzie najlepszym wyborem, zajrzyj do poniższej listy aktualnych trendów na 2022 rok.

Pierścionek z białego złota

Moda na białe złoto nie mija. Wystarczy spojrzeć tylko, jak pięknie wyglądają wyroby jubilerskie z tego surowca – nie sposób im się oprzeć, a do tego pasują one praktycznie każdej kobiecie, bez względu na typ urody. Najczęściej wykorzystywanym kamieniem szlachetnym w produkcji pierścionka z białego złota jest diament, którego blask pięknie komponuje się z bielą. Obrączka z białego złota będzie idealnym wyborem szczególnie w przypadku kobiet lubujących się w nurcie minimalistycznym.

Pierścionki w stylu vintage

Charakteryzują się one przepychem na miarę rodzin królewskich, a jednocześnie przywodzą na myśl modę sprzed lat. Pierścionek w tym stylu będzie zatem doskonały dla miłośniczek wyjątkowego designu i stylizacji z dawnych czasów – model pierścionka wpasuje się w nie idealnie. Do tego też nierzadko można spotkać się z opinią, że pierścionki w stylu vintage stanowią piękny ukłon w stronę tradycji. 

Pierścionki przeplatane

Przeplatane modele pierścionków zaręczynowych są niezwykle subtelne w odbiorze i sprawdzą się doskonale w sytuacji, gdy Twoja ukochana ceni sobie kunszt jubilerski, a do tego lubi tworzyć zwiewne, romantyczne stylizacje, w które przeplatany pierścionek zaręczynowy wpasuje się wprost idealnie. 

Pierścionki z różowego złota

Choć na ogół panowie nie decydują się na różowy odcień złota zbyt często, poszukując idealnego pierścionka dla swojej wybranki, być może warto zmienić zdanie. Różowe złoto zawdzięcza swój kolor domieszce miedzi. Róż jest bardzo kobiecym kolorem i będzie pasował większości pań. Do tego też obrączki wykonane z różowego złota mają niezwykle romantyczny charakter, jednocześnie wpisując się w nowoczesne trendy związane z biżuterią zaręczynową. 

Wielokamieniowe pierścionki zaręczynowe

Kto powiedział, że kamień w pierścionku zaręczynowym musi być jeden? Otóż niekoniecznie! I można to z powodzeniem zauważyć wśród najpopularniejszych trendów na rozpoczynający się rok. Pierścionki wielokamieniowe na ogół cechowały się jednym kamieniem głównym i kilkoma mniejszymi, umieszczonymi wokół. Współczesne modele coraz częściej jednak potrafią zupełnie odejść od kamienia głównego, na rzecz mniejszych, przybierających finezyjne wzory. Jeśli wybranka, której chcesz ofiarować pierścionek, zdecydowanie woli nietuzinkowe, dalekie od tradycji rozwiązania, pierścionek wielokamieniowy bez wątpienia podbije jej serce!

Obrączki zaręczynowe w stylu toi et moi

Pierścionek z dwoma kamieniami głównymi zyskał sobie dużą popularność w 2021 roku, w dużej mierze za sprawą gwiazd takich jak Ariana Grande, Megan Fox, czy też Emily Ratajkowski, które mogą pochwalić się właśnie takim modelem pierścionka. Obrączka toi et moi ma niezwykle romantyczny wydźwięk, jako że jeden z kamieni oznacza kobietę, a drugi mężczyznę. Pierwszy taki pierścionek znany jest już z 1796 roku, kiedy to Napoleon Bonaparte oświadczał się Joséphine de Beauharnais.

Trend świadomego podejścia

Oprócz samego wyglądu obrączek zaręczynowych, dla współczesnych klientów zaczął liczyć się również zupełnie inny aspekt – mowa o etycznym pozyskiwaniu surowców do produkcji biżuterii. Coraz częściej można zauważyć, że jeśli producent oferujący biżuterię nie jest zaangażowany w programy i kampanie dotyczące zrównoważonego rozwoju, przestaje on być źródłem zainteresowania wśród potencjalnych kupców młodego pokolenia. 

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać ten idealny?

Poznaliśmy już najważniejsze trendy tego roku, pora jednak wspomnieć o innej, równie ważnej kwestii. Zanim uszczęśliwisz ukochaną pierścionkiem, przyjrzyj się bliżej jej upodobaniom. Pierścionek zaręczynowy będzie jej towarzyszył na co dzień, warto zatem postarać się o to, by był dopasowany z innymi elementami biżuterii, jakie już posiada. Jeśli masz taką możliwość, przyjrzyj się zebranej przez nią kolekcji pierścionków, kolczyków, bransoletek i innych elementów, zwróć uwagę na to, które z nich nosi najchętniej i najczęściej. Może to być dobra wskazówka do wyboru modelu idealnego, który pozostanie przy niej przez lata.