Wino musujące na weselu

Na każdym weselu nie może zabraknąć wznoszonych toastów, jest to wspaniała tradycja, którą należy kultywować. W tym celu, para młoda musi stanąć prze ważnym wyborem wina musującego, który nie jest tak prosty jakby się to wydawało.

Jeżeli chodzi o ilość, jest to stosunkowo łatwe do wyliczenia. Jedna butelka spokojnie wypełni około 10 kieliszków, tak więc przez 10 należy podzielić ilość gości, a następnie wynik pomnożyć przez ilość planowanych toastów. W ten sposób poznamy liczbę butelek jaką należy zakupić. Zawsze dobrze jest zakupić z 2 butelki więcej w razie jakiegoś nieprzewidzianego potłuczenia, albo złego rozlania wina. Nie zapominajmy również o dzieciach, dla których możemy zakupić wino bezalkoholowe.

Cena szampana

para z szampanemJeżeli chodzi o sam wybór win, główne pytanie jest takie, czy powinniśmy się zdecydować na tańszy, czy droższy rodzaj? Chyba najlepszym wyborem będzie włoskie prosseco lub hiszpańskie cava. Nie ma sensu wydawać na ten rodzaj alkoholu dużej sumy pieniędzy, ale tez nie powinniśmy serwować gościom rosyjskiego szampana. Te dwa wymienione typy są naszym zdaniem najlepszym kompromisem.

Przed podaniem wina gościom, powinno się ono chłodzić około 2 godziny. W czasie trwania toastu goście będą jeszcze nienajedzeni, więc lepiej w tym momencie nie rozczarować ich złym smakiem wina musującego.

Ten rodzaj trunków jest bardzo uniwersalny i można go podawać zarówno z daniami głównymi jak i słodkościami. Świetnym pomysłem przy wnoszeniu toastów jest dodanie do kieliszka zamrożonych kawałków owoców lub jakiegoś soku, wtedy smak wina będzie bardziej intensywny i bardziej zachwyci gości.